Paradicsom Palánta Betegségei

August 18, 2022
papagáj-hám-rendelés

A paradicsom gombás betegségei | Hobbikert Magazin

Vigyázzunk rá, hogy a leveleiket ne érje víz, hogy elkerüljük a gombás fertőzéseket. A virágzás megkezdődésekor adjunk nekik paradicsom-tápoldatot. A lugasparadicsomoknál folyamatosan ki kell csípni az oldalhajtásokat a megjelenésükkor, így egyetlen fő szár marad, ezt pedig folyamatosan karóhoz kell kötözni, ahogy növekszik. A bokorparadicsomoknál nem szükséges kicsípni az oldalhajtásokat. Viszont ezeknél sem árt a leveleket, hajtásokat megritkítani, ha a termések eltűnnek a lomb között, hiszen fontos, hogy elegendő levegőhöz és fényhez jussanak a termések. Amikor a termések súlya már nagy, akkor támasszuk meg a töveket: karóhoz kötözhetjük őket, vagy vödröket, felfordított cserepeket tehetünk alájuk, hogy le ne törjön a száruk. A paradicsom tápanyagigényes növény, ezért érdemes tápoldatozni, vagy erjesztett csalánlével, komposztteával öntözni őket. Ezek kerülhetnek a talajra vagy lombtrágyaként is alkalmazhatjuk őket. A legjobb, ha a paradicsomok a töveken, bokrokon érnek meg, mivel így a legjobb az ízük.

  • Paradicsom palánta betegségei
  • Toyota hilux képek 2019
  • Paradicsom planta betegségei plant
  • A paradicsom termesztése, gondozása, jellemzői és betegségei - Ankert - Anna kertje
  • Vásárlás: Beszélj úgy, hogy érdekelje, hallgasd úgy, hogy elmesélje (ISBN: 9786155336157)
  • Családfa kutatás: Kérjen egyedi árajánlatot! - businesstime.hu
  • Dr nagy lászló ügyvéd

Viszonylag új betegségről van szó. A paradicsom mellett a tojásgyümölcsöt, a dohányt és a petúniát is megtámad hatja. A lisztharmat terjedésének kedvez az alacsonyabb vagy a váltakozó légnedvesség és a magasabb hőmérséklet. Paradicsom lisztharmat Fuzáriumos hervadás: A hervadás kórokozója a talajban várakozik a fertőzött növényi maradványokon és a növényekbe a gyökereken át hatol be, a növényekben pedig a szállítószövetekkel terjed. A gyorsabb terjedésnek kedvez a talaj magasabb nedvességtartalma. A védelem alapja a növények vetésforgója, a tarlómaradványok időben és alaposan végrehajtott eltávolítása, a kiegyensúlyozott tápanyag adagolás és a talaj fertőtlenítése. Fuzáriumos hervadás Fenésedés, antraknózis: A kórokozó két gomba, amelyek az érett és túlérett paradicsomterméseken kerek, enyhén besüppedt foltokat okoznak, ezek közepén kis fekete pontocskák vannak. Nedves időben a foltokat a kórokozók spóráinak bevonata lepi be. A betegségnek kedvez a nedves időjárás és a könnyű homokos talaj.

paradicsom planta betegségei

A szárak el is feketedhetnek, vizenyős, sötét foltok jelennek meg rajtuk és sokszor a bogyókon is. Az érett bogyók könnyen rothadnak, melyeken szintén penészgombák telepednek meg. Kezelése: A gomba a növényi mardványokon telel át és mivel a krumplinak is károkozója, akár a krumpli növényi részein is. Ezért érdemes a beteg részeket mielőbb megsemmisíteni. A gombákat a szél is terjesztheti, de vízben úszva is terjedhetnek. Kezelése növényvédőszerrel május végétől történhet. Megelőző szerként a kontakt réz tartalmú szerek használhatók, mint pl. cineb, kaptán, klórtalonil, mankoceb, metirán, rézoxiklorid vagy a propineb. Illetve, ha már megferőződött a növény, akkor felszívódó szerekkel, mint pl. azoxistrobin, benalaxil, cimoxanil. efozit, metalaxil, oxadixil. Paradicsom betegségei – a szárán jelentkező Sclerotium rolfsii Ez egy penészgomba okozta betegség, mely elsősorban a paradicsomtő szárát támadja meg. Tünetek: Leginkább a szár és a talaj találkozásánál jelentkezik, mikor is a szár alsó részén sötét kerek foltok alakulnak ki és a szár kifakul.